Automatický litinový kotel PANTHER na uhlí ve 4. emisní třídě

Automatický litinový kotel PANTHER na uhlí ve 4. emisní třídě

13.1.2014

Nebaví Vás chodit do kotelny a neustále přikládat do kotle? Chcete topit ekologicky a levně? V poslední době jsou toto čím dál častější otázky uživatelů, kteří topí klasickými kotli na tuhá paliva 1. a 2. třídy, u kterých je velmi nízká účinnost spalování (asi 50 %) a musí se ke kotli každé 3 až 4 hodiny, aby bylo doma teplo.

Nyní se na trh dostal nový automatický LITINOVÝ kotel PANTHER od firmy KOVARSON s.r.o. Tento kotel patří mezi nejmodernější této doby. Kotel byl vyvinut pro spalování hnědého uhlí ořech 2 a dřevěných pelet. Při spalování obou paliv je kotel certifikován do 4. emisní třídy. U litinových kotlů je to velký krok vpřed díky dosažené účinnosti až 86,4 %!

Litinový kotel PANHER topí ekologicky, levně a bez námahy

Panther vyžaduje oproti stávajícím kotlům minimální nároky na obsluhu. Kotel je zcela automatický a řízený nejmodernější řídicí jednotkou SPARK.

Panther je určen pro ekologické a úsporné vytápění rodinných domů, menších firem a objektů. Díky objemnému zásobníku na palivo (250 l) se chodí přikládat jednou za 3–4 dny. Popelník má kapacitu na celý zásobník, takže jednou za 3–4 dny je potřeba zásobník doplnit a vybrat popel. V teplejších podzimních nebo jarních dnech je výdrž zásobníku více než 7 dní. S kotlem je možné také přes léto ohřívat teplou vodu v boileru s minimální spotřebou paliva.

Čištění kotle se provádí cca jednou za 3 týdny, kdy díky dokonalému spalování nedochází k žádné tvorbě dehtu nebo čehokoliv jiného. Vlivem spalování vzniká jen prach, který stačí lehce smést nebo vysávat krbovým vysavačem, takže čištění kotle už Vám nikdy nezabere tolik času.


Technologie kotle PANTHER – vybavení kotle

Dokonalost automatického kotle PANTHER dokazuje také jeho technologické vybavení. Hlavní výměník tvoří litinové těleso známého českého výrobce a díky kterému má kotel daleko vyšší životnost než kotle plechové. Jedná se navíc o řadu kotlů od 20 kW do 35 kW!

Kotel je vybaven LITINOVÝM univerzálním hořákem nového typu, který byl vyvinut firmou KOVARSON pro rok 2014. Tento hořák má ještě dokonalejší spalování a je vybavený kvalitní německou převodovkou, která zajišťuje dokonalý a tichý chod celé soustavy. Podávání paliva je zajištováno z objemného zásobníku za pomocí ocelového šneku z 6mm oceli a veškeré spalování podporuje kvalitní ventilátor. Sousedé tak vůbec nepoznají, že v kotli topíte např. uhlím.

Řízení kotle pomocí nejmodernější jednotky SPARK

Kotel je dodáván s nejmodernějším vybavením i díky řídicí jednotce SPARK. Tato jednotka využívá moderní technologie a je schopna kontrolovat spalovací proces. Ukazuje uživateli intuitivní menu a jednoduché ovládání TOUCH & PLAY – ovládání za pomocí ikon.

Uživatel si může vybrat z několika algoritmů řízení spalovacího procesu.

Jednotka SPARK obsahuje systém Fuzzy logic – v režimu práce moduluje výkon kotle tak, aby dosáhl konstantní zadanou teplotu kotle. Na jednotku lze připojit až 4 oběhová čerpadla, nebo lze připojit až 5 směšovacích ventilů. Automaticky se na displeji ukazuje aktuální hladina paliva. Jednotku je možné připojit na pokojový termostat SPARKster, který taktéž ukazuje v pokoji hladinu paliva a má v sobě i plnohodnotné ovládání kotle – ke kotli nyní musíte jen nasypat palivo a vybrat popel.


Jednotku lze dovybavit dalšími ovládacími prvky, jako jsou lambda sonda, venkovní čidlo, NET modul pro ovládání přes internet, atd.

Kotlíková dotace a litinový kotel PANTHER


Všichni zákazníci mají nyní možnost získat kotlíkovou dotaci 60 000 korun na automatický kotel PANTHER od firmy KOVARSON. Nyní v rámci Moravskoslezského kraje, ale v průběhu roku i v dalších krajích, které se budou k podpoře životního prostředí a výměně kotlů připojovat. Kotel je již zapsán v seznamu SVT.

Pokud má někdo obavu z administrativní části podání žádosti, tak se neváhejte obrátit na firmu KOVARSON, která Vám s vyplněním a vyřízením dotace ráda pomůže.Další informace o českém výrobci KOVARSON s.r.o. ze Vsetína, jejich nabídce litinových, plechových kotlů a přestaveb pro stávající kotle s certifikacemi na 3. a 4. emisní třídu naleznete na www.kovarson.cz
 

Automatický litinový kotel PANTHER