Chcete mít teplo a nemuset stále přikládat? Přestavba kotle to vyřeší

Chcete mít teplo a nemuset stále přikládat? Přestavba kotle to vyřeší

16.1.2013

 
Chcete mít teplo a nemuset stále přikládat?

Chcete mít teplo a nemuset stále přikládat?

Naopak. Stávající kotel si můžete nechat přestavit na automatický s možností zachování i ručního přikládání. Stačí se obrátit na firmu KOVARSON s.r.o., českého  výrobce litinových a plechových kotlů a odborníka na jejich přestavbu.

Přestavby stávajících kotlů na automatické s možností ručního přikládání

Už vás nebaví každoroční příprava dřeva na dlouhou topnou sezonu? Nechcete chodit každé čtyři hodiny přikládat do kotle? Nechte si kotel přestavět na automatický. Firma Kovarson s.r.o. zná řešení. Jakýkoliv litinový nebo plechový kotel umí zautomatizovat a navíc vám nadále zůstane možnost ručního přikládání dřeva nebo dalších tuhých paliv. Kotel po přestavbě tedy bude mít možnost buď ručního, nebo automatického přikládání.

Litinové a plechové kotle lze jednoduchým způsobem upravit a získat teplovodní zařízení s automatickým provozem do výkonu až 150 kW. "Principem jsou univerzální a retortové hořáky pro přestavbu stávajícího nebo budoucího kotle. Spalovat lze různé druhy tuhého paliva, jako jsou například pelety, uhlí, štěpku, pšenici, piliny, rostlinné pelety a mnoho dalších," vysvětluje obchodní manažer firmy Ing. Jan Valčík.

Kovarson s.r.o. zná řešení, jak, přestavit kotel tak, abyste jej mohli dále využívat na původní tuhá paliva, a navíc jej budete mít plně automatizovaný díky podavači s hořákem a řídící jednotkou. A to vše za čtvrtinovou cenu nového automatického kotle!

Chcete mít teplo a nemuset stále přikládat?
 

Vybírat můžete z 3 druhů hořáků a nejste závislí na druhu paliva, protože tyto hořáky dokáží spalovat všechny druhy materiálů do granulace 30 mm (uhlí ořech 2, černý hrášek, dřevěné pelety, agromateriálové pelety, štěpku, obilí, piliny, hobliny...).

Přestavba kotle snadno, rychle a efektivně

Přestavba spočívá v tom, že se kotel zvedne o 45 centimetrů nahoru, položí se na podstavec a hořák se připojí z boku kotle (buď zleva, nebo zprava) tak, že nebrání přístupnosti ke stávajícímu kotli. Do dna stávajícího kotle se vyřeže díra pro pec hořáku a topení bude probíhat pod samotným roštem. Teplý vzduch stoupající směrem nahoru tudíž projde celým kotlem. Velkou výhodou zůstává možnost topení tuhým palivem i možnost přepínání na automat.

Podavače jsou řízeny elektronickou jednotkou, která má teplotní čidla. Jedno je na teplotu ústředního topení, nastavíte si hodnotu na požadovanou teplotu vytápění a už si jen užíváte tepla. Lze jej také připojit na externí pokojový termostat a může být ovládáno přímo z pokoje.

Výhodou je i fakt, že je možné připojit čerpadlo teplé užitkové vody s teplotním čidlem. V zařízení jsou umístěna i čidla proti zpětnému prohoření. Proti zpětnému prohoření je systém navíc chráněn hermeticky uzavřeným zásobníkem, tudíž prohoření není možné.

Řídící jednotka má čtyři pohotovostní režimy - normální, noční, kalendářní nastavení a ekonomický režim.

Topit lze snadněji a levněji. Proč toho tedy nevyužít? Podrobné informace o české firmě Kovarson s.r.o. ze Vsetína, její bohaté nabídce automatických, litinových a plechových kotlů i detaily k přestavbě stávajících kotlů včetně názorného videa najdete na internetových stránkách www.kovarson.cz.

Chcete mít teplo a nemuset stále přikládat?