Plynový kondenzační kotel ADAX condens s vysokým výkonem a účinností

Plynový kondenzační kotel ADAX condens s vysokým výkonem a účinností

20.1.2015

Společnost KOVARSON představuje zcela novou řadu závěsných plynových kondenzačních kotlů ADAX condens. Atraktivní design, extrémně malé rozměry, nejmodernější komponenty a jednoduché ovládání i instalace charakterizují tento malý kondenzační kotel s vysokým výkonem a účinností 107 %!


Plynový kondenzační kotel ADAX condens


Základ kotle tvoří kvalitní nerezový výměník a nerezový hořák. Kotel má v sobě zabudovány všechny potřebné prvky pro řízení celého topného systému, případně ohřev teplé užitkové vody buď průtokovým ohřívačem, nebo výstupy pro připojení externího zásobníku. Výkon kotle je regulovatelný v rozsahu 1:5 při ústředním vytápění a 1:6 při ohřevu teplé užitkové vody. Díky kvalitním komponentům a modernímu zpracování řízení systému spalování má kotel dlouhou životnost.

Díky použití moderní technologie je spalování v kotli kontrolováno a na základě dat získaných ve spalovací komoře vyhodnocováno řídící jednotkou, která automaticky nastavuje množství plynu a vzduchu přiváděného do kotle. Není již nutné na základě analyzátoru spalin nastavovat množství vzduchu a plynu šroubovákem, vše se automaticky nastavuje na základě získaných dat ve spalovací komoře. Kotel stačí při instalaci jednoduše do několika minut zkalibrovat a analyzátorem pouze ověřit hodnoty ve spalinách. Odpadá tak pracné nastavování při dalších servisech. Jelikož se kontroluje kvalita spalování a optimalizuje se, dochází k dokonalému využití veškeré energie z paliva.

Vestavěná ekvitermní regulace a nízká energetická náročnost kotle vede k minimálnímu zatížení životního prostředí. Kotel je možné spárovat se solárním systémem pro ohřev teplé vody za pomocí přídavného prvku.

Kotel se vyrábí v provedení turbo s možností připojení na komín o průměru ø 60/80 mm nebo ø 80/125 mm. Za pomoci rozdělovače lze samozřejmě oddělit spaliny a přisávání vzduchu v průměrech ø 60 mm a ø 80 mm.


Jednoduchost a komfort spočívá v ovládání 5 tlačítky. Veškeré informace se zobrazují na velkém LCD displeji s modrým podsvícením. Moderní řídicí jednotka automaticky počítá a zapisuje provozní hodiny, počet zapálení hořáku, počet hodin hoření hořáku a mnoho dalšího. Jednotka může být ovládána dálkovým ovládacím panelem, na kterém lze kontrolovat či měnit nastavení kotle a jeho parametry. Celý topný systém je možné řídit až dvěma univerzálními pokojovými termostaty.

Extrémně malé rozměry, které kotel má, ušetří až 28 % místa oproti normálním kotlům, přičemž šířka kotle je 400 mm, výška kotle je 700 mm a hloubka pouhých 250 mm.
Kotle jsou vyráběny ve 3 provedeních:
pouze ústřední vytápění
průtokový ohřívač vody
pro externí zásobník teplé vody.

Podrobnosti najdete na stránkách výrobce www.kovarson.cz

ADAX condensADAX condens detail

List of all articles Grants for Kovarson boilers Virtual showroom tour Help me choose a boiler MAP OF SERVICE AND ASSEMBLY PARTNERS
NOVINKA - Zplyňovací kotel LEMUR 14 - 25 kW