S automatickým litinovým kotlem TIGER se ohřejete i ušetříte

S automatickým litinovým kotlem TIGER se ohřejete i ušetříte

4.10.2013

Chcete-li svůj dům, chalupu, chatu či jinou nemovitost vytápět pohodlně a efektivně, neměly by vám tyto přednosti uniknout.

Automatický litinový kotel TIGER, který se vyrábí ve výkonnostní řadě 20 - 55 kW, má vysokou účinnost a ekologické spalování (kotel splňuje třídu spalování 3 ČSN EN 303-5). Kvalitní litinové těleso a litinový univerzální hořák zaručí dlouhou životnost. A do čtveřice: mile překvapí velice jednoduché ovládání kotle.

Automatický litinový kotel TIGER: záruka kvality

S automatickým litinovým kotlem TIGER se ohřejete i ušetříte
 

Řada kotlů TIGER s výkonem od 20 až po 55 kW  je vyvinuta na hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety. Podle velikosti vytápěného objektu je dobré volit patřičný výkon. Kotel o výkonu 20 kW - čtyřčlánkový je určen pro menší rodinné domy.

Pro spalování jsou v kotlích používány výhradně litinové univerzální hořáky, což zaručuje dlouhou životnost kotle s minimální údržbou a náročností na obsluhu. Podávání do pece hořáku zajišťuje ocelový šnek a zpřevodovaný elektromotor, který je chráněn proti přehřátí termo-pojistkou.

Bezobslužný provoz litinového kotle TIGER potěší

Teplo domova bez neustálého chození přiložit. To je sen mnoha majitelů domů. A TIGER mění sen ve skutečnost. Kotel je ovládán řídící jednotkou LIDER, která umožňuje ovládání čerpadla ústředního topení, čerpadla boileru a může být ovládána externím pokojovým termostatem.

Tato jednotka dále řídí množství podávání paliva a otáčky ventilátoru. Bez zajímavosti není ani objemný zásobník na palivo. Dále řídící jednotka obsahuje 4 teplotní čidla, z čehož jedno hlídá teplotu ústředního topení, druhé hlídá teplotu boileru, třetí je havarijní termostat proti přetopení a čtvrté je ochranné proti zpětnému prohoření. Proti zpětnému prohoření je kotel také chráněn voskovou zátkou a kanystrem s vodou.

Využijte Kotlíkovou dotaci na kotel TIGER

Pro Moravskoslezský kraj je vypsaná tzv. Kotlíková dotace, v rámci které máte možnost získat na pořízení nového automatického litinového kotel TIGER české výroby dotaci ve výši 40 000 korun.

A nemusíte mít žádnou obavu z administrativy. Firma Kovarson, přední tuzemský výrobce automatických litinových kotlů, vám pomůže správně vyplnit žádost o dotaci. Tu potom stačí už jen doručit na ostravský magistrát.

Proč si tedy nepořídit nový automatický litinový kotel TIGER? Navíc od prověřené české firmy Kovarson, jejíž produkty vynikají svou kvalitou, jednoduchostí, účelností a především použitelností.

Podrobné informace o firmě Kovarson s.r.o. ze Vsetína, její bohaté nabídce automatických, litinových a plechových kotlů i detaily k přestavbě stávajících kotlů včetně názorného videa najdete na internetových stránkáchwww.kovarson.cz.

S automatickým litinovým kotlem TIGER se ohřejete i ušetříte