Automatický kotel GEKON je konstrukční špička od základu

Automatický kotel GEKON je konstrukční špička od základu

9.11.2016

KOVARSON - Automatický kotel GEKON - konstrukční špička od základu

Automatický kotel GEKON se samočinnou dodávkou paliva hnědého uhlí a dřevních pelet zařazený v kotlíkových dotacích je velmi populární díky své konstrukci, použitým materiálům a detailům, které dávají kotli při výběru jednoznačné ANO. Kotel plní parametry EKODESIGNU a zároveň má jednu z nejvyšších účinností 95,5% při spalování hnědého uhlí. Kotel má také jednu z nejvyšších sezónních účinností 83,73%, která je poměrem spotřeby paliva a elektrické energie převedená na výkon a účinnost kotle. Čím vyšší sezónní účinnost je, tím ekonomičtější kotel je.

 

Konstrukce kotle:

Těleso kotle má vnitřní část svařenou z 6-ti mm oceli a kritické místa jsou z 8 mm oceli. Vnější plášť kotle je ze 4 mm oceli. Kotel má kombinaci horizontálního a vertikálního deskového výměníku. Díky této konstrukci a teplosměnné ploše 3m2 ve vnitřní části je kotel rozměrově malý a disponuje jednoduchým a pohodlným čistěním obou výměníků. Kotel má výšku pouze 1245 mm a kouřovod umístěný ve výšce 1010 mm. Ve stejné výšce je umístěn i velkokapacitní zásobník paliva o objemu 300l. Zásobník má velký přikládací otvor a přikládání je tak velmi pohodlné a jednoduché díky velkému přikládacímu otvoru a výšce umístění zásobníku.

Objem vody v kotli je 110 litrů a díky dokonalé hydraulice v kotli dochází k dokonalému předávání tepelné energie do vody. V žádné části kotle nedochází ke zbytečným ztrátám a to i díky umístění výstupu z kotle. Výstup je umístěn na horní části kotle a pak je teprve trubkou rozveden na zadní část kotle pro bezproblémové připojení na hydraulický topný systém.

Vnitřní část tělesa kotle je svařenec z 6-ti až 8 milimetrové tloušťky plechu!

     

 

Detaily a materiálové přednosti:

·         kotlové těleso z 6 – 8 mm tloušťky plechu

·         hmotnost ocelového tělesa kotle 357 kg

·         výška kotle pouze 1245 mm a výška kouřovodu 1010 mm

·         kombinace horizontálního a vertikálního výměníku

·         jednoduché čištění obou výměníků

·         velkokapacitní zásobník 300 litrů a velký přikládací prostor zásobníku

·         zásobník má svařené rohy, ne jen přetmelené

·         kovové panty a nastavitelné zavírací spony zásobníku

·         povrchová úprava pohledových částí – zavařené a vybroušené rohy dvířek, opláštění, zásobníku

·         kompaktní a jednoduchý design kotle

 

Jednoduché ovládání kotle jednotkou SPARK:

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou SPARK, která umožňuje ovládání až 4 čerpadel a v základní výbavě jeden směšovací ventil. Možnost řízení univerzálním nebo originálním termostatem anebo ekvitermním řízením pomocí venkovního čidla.

Jednotka má intuitivní menu a zobrazuje možnost nastavení pouze připojených prvků ovládání kotle. Pokud jednotka nemá například připojené venkovní čidlo, uživateli nenabídne možnost nastavení.

Jednotku lze rozšířit o modul B, či C. Rozšiřující moduly umožňují řízení dalších směšovacích ventilů, případně akumulační nádoby. Jednotku lze dále rozšířit o internetový modul, který umožňuje ovládání kotle přes počítač, telefon, či tablet.

 

Automatický kotel GEKON je vyráběn pro zákazníky ve třech variantách a dvou výkonech. Kotle jsou dostupné ve výkonech 6 – 20 kW a 6 – 25 kW. Pro zákazníky, kteří chtějí kotel provozovat pouze pro spalovaní hnědého uhlí je varianta GEKON. Pro zákazníky, kteří chtějí topit pouze biomasu ve formě dřevních pelet je varianta GEKON PELLET. Zákazníci, kteří chtejí kombinaci hnědého uhlí a dřevních pelet je dodávána varianta GEKON COMBI. Všechny varianty jsou zaregistrované v seznamu pro kotlíkovou dotaci.

GEKON 6 - 20 kW - SVT20025, GEKON 6 - 25 kW - SVT20026                        - hnědé uhlí ořech 2

GEKON PELLET 6 - 20 - SVT20324, GEKON PELLET 6 - 25 - SVT20325          - dřevní pelety

GEKON COMBI 6 - 20 - SVT20326, GEKON COMBI 6 - 25 - SVT20327         - hnědé uhlí ořech 2 / dřevní pelety