Automatický peletový kotel KAJMAN registrován pro dotační programy

Automatický peletový kotel KAJMAN registrován pro dotační programy

10.8.2018

Rádi bychom Vás informovali o zápisu automatického peletového kotle KAJMAN 10 - 20 kW do Seznamu výrobků a technologií podporovaných v dotačních programech Státního fondu životního prostředí ČR.

Peletový kotel KAJMAN 10 kW SVT23138
Peletový kotel KAJMAN 12 kW
SVT23139
Peletový kotel KAJMAN 15 kW
SVT23140
Peletový kotel KAJMAN 18 kW
SVT23141
Peletový kotel KAJMAN 20 kW
SVT23142

Automatický peletový koteel KAJMAN je určený pro vytápění rodinných domů již od ztráty 10 kW až do 20 kW. Kotel je určený pro spalování dřevních pelet s automatickým zapálením a vyhasnutím kotle. Kotel s účinností 93,1% splňuje nejpřísnější emisní třídu číslo 5 a také parametry EKODESIGNU.

Kotel je svařenec, kde vnitřní část tělesa kotle je svařena z 6-ti mm. Výměník tělesa kotle se skládá z dvouřadého trubkového výměníku. V každé trubce je umístěn turbulátor, který zajišťuje jednoduché čištění výměníku kotle pomocí páky na boku kotle v základní výbavě.

Spalování pelet zajišťuje hořák ze 4 mm nerezové oceli, který je schopen díky keramickému zapalovači pelety sám zapálit a při natopení soustavy vyhasnout. Zapálení a vyhasnutí kotle kontroluje opto senzor umístěný v hořáku. Ventilátor umístěný na hořáku podporuje spalování a taky slouí k základnímu čištění pece a roštu hořáku maximálními otáčkami. Palivo je dodáváno do pece hořáku šnekem, který je řízen samostatným motorem a do šneku je palivo podáváno z vestavěného nebo externího zásobníku pelet.

Kotel je ovládán nejmodernější řídící jednotkou s dotykovým displejem. Jednotka má automatickou modulaci výkonu dle potřeby topného systému. Možnost řízení dvou topných okruhů ústředního, či podlahového topení a čtyř čerpadel. Jednotka ovládá v základní výbavě dále bojler a akumulační nádobu nebo odtahový ventilátor. Jednotku lze dovybavit pokojovým termostatem, ekvitermní regulací, či ovládáním přes internet.

Samotný kotel lze zakoupit s vestavěným nebo externím zásobníkem, dále je možné kotel dovybavit automatickým čištěním roštu a spalovací komory hořáku tlakovým vzduchem. Ke kotli v zákadní výbavě je možné zakoupit automatické čištění výměníku nebo automatické odpopelnění kotle.

Kotel je možné dovybavit dalšími elektronickými prvky pro řízení i složitějšího topného systému. 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontktovat telefonicky + 420 724 056 007 nebo emailem info@kovarson.cz