Plynový kondenzační kotel ADAX condens s vysokým výkonem a účinností

Plynový kondenzační kotel ADAX condens s vysokým výkonem a účinností

20.1.2015

Společnost KOVARSON představuje zcela novou řadu závěsných plynových kondenzačních kotlů ADAX condens. Atraktivní design, extrémně malé rozměry, nejmodernější komponenty a jednoduché ovládání i instalace charakterizují tento malý kondenzační kotel s vysokým výkonem a účinností 107 %!


Plynový kondenzační kotel ADAX condens


Základ kotle tvoří kvalitní nerezový výměník a nerezový hořák. Kotel má v sobě zabudovány všechny potřebné prvky pro řízení celého topného systému, případně ohřev teplé užitkové vody buď průtokovým ohřívačem, nebo výstupy pro připojení externího zásobníku. Výkon kotle je regulovatelný v rozsahu 1:5 při ústředním vytápění a 1:6 při ohřevu teplé užitkové vody. Díky kvalitním komponentům a modernímu zpracování řízení systému spalování má kotel dlouhou životnost.

Díky použití moderní technologie je spalování v kotli kontrolováno a na základě dat získaných ve spalovací komoře vyhodnocováno řídící jednotkou, která automaticky nastavuje množství plynu a vzduchu přiváděného do kotle. Není již nutné na základě analyzátoru spalin nastavovat množství vzduchu a plynu šroubovákem, vše se automaticky nastavuje na základě získaných dat ve spalovací komoře. Kotel stačí při instalaci jednoduše do několika minut zkalibrovat a analyzátorem pouze ověřit hodnoty ve spalinách. Odpadá tak pracné nastavování při dalších servisech. Jelikož se kontroluje kvalita spalování a optimalizuje se, dochází k dokonalému využití veškeré energie z paliva.

Vestavěná ekvitermní regulace a nízká energetická náročnost kotle vede k minimálnímu zatížení životního prostředí. Kotel je možné spárovat se solárním systémem pro ohřev teplé vody za pomocí přídavného prvku.

Kotel se vyrábí v provedení turbo s možností připojení na komín o průměru ø 60/80 mm nebo ø 80/125 mm. Za pomoci rozdělovače lze samozřejmě oddělit spaliny a přisávání vzduchu v průměrech ø 60 mm a ø 80 mm.


Jednoduchost a komfort spočívá v ovládání 5 tlačítky. Veškeré informace se zobrazují na velkém LCD displeji s modrým podsvícením. Moderní řídicí jednotka automaticky počítá a zapisuje provozní hodiny, počet zapálení hořáku, počet hodin hoření hořáku a mnoho dalšího. Jednotka může být ovládána dálkovým ovládacím panelem, na kterém lze kontrolovat či měnit nastavení kotle a jeho parametry. Celý topný systém je možné řídit až dvěma univerzálními pokojovými termostaty.

Extrémně malé rozměry, které kotel má, ušetří až 28 % místa oproti normálním kotlům, přičemž šířka kotle je 400 mm, výška kotle je 700 mm a hloubka pouhých 250 mm.
Kotle jsou vyráběny ve 3 provedeních:
pouze ústřední vytápění
průtokový ohřívač vody
pro externí zásobník teplé vody.

Podrobnosti najdete na stránkách výrobce www.kovarson.cz

ADAX condensADAX condens detail