Tepelná čerpadla Kovarson LYNX SPLIT A MONOBLOK 6 – 19 kW

Tepelná čerpadla Kovarson LYNX SPLIT A MONOBLOK 6 – 19 kW

27.2.2020

Tepelná čerpadla LYNX NP a AW jsou určena pro vytápění, ale zároveň i pro chlazení dle nastavení systému a je možné je tak používat celoročně pro tepelnou pohodu domu. Díky možnosti přepínání řežimů topení, chlazení nebo automatickému vyhodnocování dle teplotních čidel je vysoce komforní a bezobslužné zařízení po celý rok.

Použitím komponentů od předních dodavatelů (viz. tabulka níže) a chytrého ovládání je dosaženo velkých úspor energie a zároveň tichého provozu. Všechny typy jsou  hodnoceny  v energetické třídě A ++ / +++.

Navrženo pro drsné severské klima a vyrobeno ve Švédsku firmou ES Heat Pumps AB.

 

Přijďte navštívit náš stánek na výstavě Aquatherm v Praze od 3.3 do 6.3.2020 na výstaviště PVA Letňany každý den od 10:00 do 18:00, kde bude prezentován kompletní sortiment tepelných čerpadel. Stánek KOVARSON s.r.o. bude umístěn v HALE 4, stánek číslo 444.

 

Přednosti:

•  Vyrobeno ve Švédsku

•  Topení i chlazení

•  Navrženo pro drsné severské klima

• Uživatelsky přívětivý dotykový displej

• Vestavěný WiFi modul

• 2 teplotní zóny umožňující různé nastavení teplot

• Automatický restart v případě výpadku napájení

• Pracuje v podmínkách až do –25 ° C

• Nízká investice - krátká doba návratnosti

• Odpařovač s nano vrstvou

 

LYNX NP V7 6 – 13 kW je splitový systém s chladivem R410, což znamená, že přenos tepla   do   topného   systému v budově probíhá pomocí chladivového potrubí mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Jedná se o efektivní a spolehlivé řešení v chladném klimatu. Automatická chytrá funkce pro odtávání v kombinaci s výparníkem s nano technologií snižuje dobu odmrazování na minimum a tím zvyšuje účinnost.

 

LYNX AW 6 – 19 kW v monoblokovém systému a chladivem R32 má venkovní jednotka uzavřený chladicí okruh a výměník tepla. Venkovní jednotka může být připojena přímo k topnému systému, což znamená, že během instalace není potřeba žádný chladicí technik. Je potřeba zajistit, že při výpadku elektrické energie nedojde k zamrznutí systému venkovní jednotky. Automatická a samoučící se funkce odmrazování v kombinaci s nano-potaženým výparníkem snižuje dobu odmrazování na minimum a zvyšuje účinnost.

Lze ovládat lokálně nebo vzdáleně pomocí chytrého telefonu, aplikace nebo počítače.  S uživatelsky příjemným dotykovým displejem uděláte všechna nezbytná nastavení pro efektivní a bezproblémový provoz. I když nejste doma, máte plnou kontrolu nad topným systémem prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače.

LYNX používá proměnné nastavení teploty vody (topná křivka) k zajištění konstantní pokojové teploty. Když venkovní teplota klesne, tepelné čerpadlo zvýší teplotu vody v topném systému a naopak, pokud se venkovní teplota zvýší. Tato funkce je k dispozici také pro chlazení. Různé topné systémy vyžadují různé teploty, jako podlahové vytápění a radiátory a proto je křivku možné vytvořit individiálně dle systému.

LYNX má možnost nastavit dvě oddělené topné křivky, pokud máte doma kombinaci topného systému s vysokou a nízkou teplotou nebo různých teplotních zón. Topná křivka může pracovat až do teploty 75 °C (při použití dodatečného zdroje tepla).

Pokud je Integrovaná nádrž na ohřev teplé užitkové vody o objemu 250 litrů je ohřívána tepelným čerpadlem. Pokud teplota klesne, tepelné čerpadlo změní provozní stav a zahájí výrobu teplé vody. V případě potřeby dalšího napájení budou integrované elektrické ohřívače použity jako záložní.

 

 

Uživatelsky přívětivý dotykový displej Rozhraní umožňuje rychlé nastavení všech teplot přímo z úvodní obrazovky, kde lze okamžitě vidět teplotu uvnitř domu, venkovní teplotu, teplotu okruhu 1 a okruhu 2. Dále je možné z úvodní obrazovky sledovat aktuální teplotu t.u.v. Software také podporuje variabilní nastavení teploty (křivky) pro vytápění i chlazení vždy v 5-ti bodech.